DNA

Dej Nám Akord

brněnská akapelová skupina

Koncert v kapli sv. Anny v Brně

Koncert v kapli sv. Anny v Brně

Ve čtvrtek 14. března 2019 jsme již tradičně zazpívali v kapli u sv. Anny v Brně. Téměř okamžitě následoval koncert pro pacienty a zaměstnance.

 14. 3. 2019, 16:00
 kaple sv. Anny (budova A2, Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně), Pekařská 664/53, 602 00 Brno-střed

A cappella v italštině znamená jako v kapli...

 

...takže když vokální skupina Dej Nám Akord opět vystupovala v kapli u svaté Anny, zpívala vlastně na „domácí scéně“. O tom, že zde mají své fanoušky, svědčí reakce jednoho z účastníků březnového koncertu:

 

Pavlíno, koncert byl úžasný, čisté vokály, výškově vyrovnané (poměr tenorů, basů atd.), aranžmá a výběr bezva, já bych za sebe ještě více doplnil spirituály (ale vy to asi máte pak ve speciálních koncertech) ... Spolehlivě, zajímavě a mnohdy zábavné upravené a provedené skladby Elvise, Beatles, Road 66, 4TET aj. Vaškova a jiná doplňující entrée byla zajímavá a zpestřující. A krásný sametový hlas Pavlíny v mimořádném sakrálním a akusticky velmi příznivém prostředí. A DNA totálně sedí, protkával celé vystoupení. Večerní filharmonický koncert — Mozart, Mařatka aj. byl dobrý, ale přece jenom pak pozdním večerem ve mně doznívala Svatoanenská kaple... Příště určitě přijdu. Jitka, pokud časově zvládne, také. To je v kostce vše od milovníka umění, hudby, stále mírně aktivního houslisty a klavíristy...

 

PM

 

Vokální skupina Dej Nám Akord vznikla v roce 1994 na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Členové skupiny Václav Brázda, Jana Holešovská, Markéta Reichelová, Pavlína Svobodová, Petr Štěpánek, Lenka Štěpánková a Tomáš Přikryl zpívají bez doprovodu hudebních nástrojů a vše, co na jejich koncertech můžete slyšet, jsou jejich hlasy. Původní složení se v průběhu let změnilo. V současné době skupina vystupuje v pěti- až osmičlenném složení a její repertoár se neustále rozšiřuje. Na začátku to byly černošské spirituály, ale dnes už zpívají téměř vše – od jazzu přes autorské skladby až po populární hudbu. Zpívají v kostelích a kaplích, na plesech, v hudebních klubech, na festivalech, zámcích i hradech, na oslavách narozenin či u příležitosti zvlášť slavnostních událostí, jako jsou například křty knih nebo vernisáže.

 

Letos skupina slaví 25. narozeniny, nenechte si tedy ujít jejich výroční koncert v brněnském Klubu Leitnerova, kde můžete slyšet výběr z jejich repertoáru. A pokud byste náhodou už nesehnali lístky, nemusíte být smutní, skupina DNA se určitě brzy vrátí na svou domáckou scénu.

 

Článek vyšel v červnu 2019 v periodiku Svatoanenské listy, které vychází čtvrtletně jako zpravodaj Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (číslo 2/2019, str. 31). Celý časopis si můžete stáhnout z www stránek Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

 

(sk)

 

Zpět 16. 3. 2019